خانه / آموزش / ترفند / چگونه مشکل باز نشدن اپلیکیشن های محیط مترو ویندوز ۸.۱ به دلیل رزولوشن پایین صفحه نمایش را برطرف کنیم

چگونه مشکل باز نشدن اپلیکیشن های محیط مترو ویندوز ۸.۱ به دلیل رزولوشن پایین صفحه نمایش را برطرف کنیم

Screenshot1اگر شما هم دارای یک نت بوک با صفحه نمایشی با رزولوشن زیر ۱۰۲۴ در ۷۶۸ باشید احتمالا با پیغام خطای “This app can’t open, The screen resolution is too low for this app to run, change your screen resolution” رو به رو شده اید. پیغامی که به شما می گوید رزولوشن شما برای اجرا کردن برنامه های محیط مترو کم است. البته این پیغام همان گونه که اشاره کردم تنها برای اپلیکیشن های محیط مترو به نمایش در می آید. حال اگر شما هم در با این مشکل دست و پنجه نرم می کنید برای این مشکل شما راه حل خوبی داریم. برای حل این معضل یک راه حل registry وجود دارد. پس در ادامه ما را همراهی کنید.راه حل بسیار ساده است و آن چیزی نیست جز تغییر تنظیمات “Display1_DownScalingSupported” در ریجستری.خوب برای وارد شدن به رجیستری ابتدا کلید های ترکیبی Win+R را بفشارید تا پنجره Run باز شود. سپس در کادر پنجره Run عبارت regedit را وارد نمایید.

راستی یادتان نرود از ریجستری نسخه پشتیبان تهیه کنید.

run2کنون کلیدهای ترکیبی CTRL + F را بفشارید و سپس در کادر Find عبارت “Display1_DownScalingSupported” را وارد نمایید و سپس بر روی کلید Find Next کلیک کنید.

Find3پس از یافتن مکان مورد نظر بر روی آن دابل کلیک کنید و value data را از ۰ به ۱ تغییر دهید. و سپس OK را بفشارید. سپس F3 را بفشارید و به دنبال موارد دیگر بگردید. و value تمامی آن ها را از صفر به یک تغییر دهید. البته بر روی رایانه من یک گزینه وجود داشت اما از قرار معلوم ممکن است بر روی رایانه شما یک یا بیش از یک عدد از “Display1_DownScalingSupported” وجود داشته باشد.Search-Result3 Setting-Value4


حال رایانه را رستارت می کنیم تا تغییرات اعمال شود. سپس با مراجعه به  مسیر زیر رزولوشن صفحه نمایش را افزایش می دهیم.

Control Panel\Appearance and Personalization\Display\Screen Resolution

امیدوارم از ویندوز هشت و یک  بر روی نت بوک خود لذت ببرید. اگر شما راه کار بهتری سراغ دارید با ما و دوستان خود در بخش نظرات در میان بگذارید.

درباره ی واتیار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *