خانه / اخبار / قابلیت تماس صوتی به تلگرام افزوده میشود

قابلیت تماس صوتی به تلگرام افزوده میشود

تماس صوتی تلگرام ، وبژگی هیجان انگیزی است که به کاربران این پیام‌رسان محبوب اجازه می‌دهد بتوانند با مخاطبان خود تماس تلفنی برقرار کنند. تماس صوتی تلگرام احتمالآ تا هفته آینده در دسترس تمام کاربران قرار خواهد گرفت. اگر مشتاق هستید زودتر از دیگران با قابلیت تماس صوتی در تلگرام آشنا شوید در ادامه می‌توانید با ویژگی‌های این قابلیت جدید آشنا شوید.

از مهم ترین ویژگی‌های تماس صوتی عدم نیاز به شماره تلفن است یعنی مانند گفت‌وگوی متنی صرفا با استفاده از نام کاربری (یوزرنیم) می‌توانید با افراد ارتباط برقرار کنید. همچنین در حال حاضر خبری از تماس تلفنی گروهی از طریق تلگرام نیست ولی ممکن است در آینده این قابلیت نیز به تماس صوتی تلگرام اضافه شود.

در تست‌هایی که صورت گرفت کیفیت تماس صوتی در تلگرام بسیار بالاتر از واتس‌اپ و اپلیکیشن‌های مشابه بود همچنین باید به این نکته اشاره کرد که دیتا و حجم مصرف شده نیز بسیار کم بود و این مهم‌ترین دلیلی است که باعث می‌شود کاربران بیشتری جذب تماس صوتی تلگرام شوند زیرا که کاربرانی که دسترسی به اینترنت پرسرعت ندارند نیز می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند.

امنیت تماس صوتی تلگرام
با توجه به حساسیت‌های بوجود آمده تلگرام ، پس از انتشار اسناد ویکی‌لیکس برای امنیت کاربران  در روزهای گذشته  با وسواس خاصی تصمیم گرفت از الگوریتم رمزنگاری End-to-End در تماس صوتی برای امنیت کاربران استفاده می کند تا کاربران بتوانند با خیال راحت تماس تلفنی خود را برقرار کنند. در زمان برقراری تماس صوتی در تلگرام در نمایشگر سمت راست  می‌توانید با کلیک بر روی آیکون کلید فایل رمز شده تماس خود را روییت کنید.

همچنین قابل ذکر است آیکون قطع کردن میکروفون، برگشت به گفت‌وگوی متنی و اسپیکر در پایین نمایشگر هنگام برقراری تماس صوتی قابل روییت است.

شخصی سازی افراد تماس گیرنده

تلگرام امکان شخصی سازی را به کاربران می‌دهد یعنی به کاربران اجازه داده می شود تا تعیین کنند چه کسانی می توانند با آنها تماس بگیرد.

درباره ی واتیار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *